смт.Магерів

Дата: 21.07.2017 15:28

19 липня 2017 р. Магерівська об’єднана територіальна громада вітала паломників Міжнародного пішого паломництва шляхом святого брата Альберта (Хмельовського) і василіянських монастирів з Верхрати  до Львова.

Спочатку, піших паломників, на чолі з отцем Ричардом із Любліна, вітали біля фігури Божої Матері, що встановлена на початку Магерова біля філії науково-дослідного інституту ім. Л.Погорілого. Працівники установи, мешканці та гості Магерова зустріли прочан вітальною піснею у виконанні фольклорного ансамблю «Галичаночка» НД с.Погарисок (керівник – Надія Лемішко). Коровай урочисто піднесли діти в українських строях – Катерина Конєва та Роман Климко. Потім  о.Ричард  та о.Богдан - настоятель храму св.Юрія (УГКЦ) смт.Магерів, разом з прочанами змовили коротку молитву та рушили в центр Магерова, де відвідали храм  св.Параскеви (УПЦКП) та церкву  св.Юрія (УГКЦ) .

Після короткої гостини зі смачним борщем із млинцями (ПП Ганна Бас), паломники прийшли до Магерівської ЗОШ І-ІІІ ст. на святковий концерт.

Урочистості розпочалися з виконання державних славнів України та Республіки Польщі. Потім ведуча свята Лариса Кожушко запросила до привітального слова заступника голови Жовківської районної ради п.Аллу Жук, заступника голови міста Пулави (РП) п. Єву Вуйцик та голову Магерівської ОТГ – Петра Домініка.

Концертну програму розпочали танцювальний ансамбль та колектив пісні і танцю «Повісля» Дому Культури з м.Пулави (РП), а продовжили вокальні ансамблі закладів культури Магерівської ОТГ. Це, зокрема, вокальний ансамбль дівчат «Українська вишиванка» НД с.Кам’яна Гора (кер. – Н.Шумило), фольклорний ансамбль НД с.Підлісся (кер. – Н.Думич), вокальний ансамбль «Сузір’я» Магерівського НД, жіночий фольклорний ансамбль НД с.Замок (кер. – Н.Головко), фольклорний ансамбль НД с.Зубейки (кер. – Н.Ярмола), фольклорний ансамбль  «Галичаночка» НД с.Погарисок (керівник – Н.Лемішко), солісти – Оксана Лопата і Юлія Капітан, а також запрошені гості – танцювальний колектив «Самоцвіт» з м.Рава-Руська (кер. – Галина Рубанська) та лауреати Всеукраїнських та міжнародних конкурсів народний сімейний ансамбль «Кожушки» Жовківського РНД (кер. – Богдан Кожушко).

Після концерту о 20 год. в церкві св.Юрія (УГКЦ) відбулося посвячення свічок та урочиста хода зі свічками на молитву за Україну до римо-католицької каплички на околиці Магерова. Зранку, наступного дня, відбулась Служба Божа за участі о.Богдана та о.Ричарда, а потім – паломники мали змогу відвідати покинутий старий польський костел св.Трійці у Магерові. Опісля, поснідавши, рушили пішою ходою до Крехова.

Слід зазначити, що концерт, ночівля та сніданок відбулися за підтримки директора Магерівської ЗОШ І-ІІІ ст. – п.Ірини Ролько.

світлини до даної події підготовлені Ольгою Климко та Ларисою Кожушко

P.S більше фотографій у розділі -ФОТОГАЛЕРЕЯ