СІМЕЙНИЙ ЛІКАР

Дата: 02.07.2018 09:29

шановні мешканці Магерівської ОТГ!!!!

Хто ще не уклав договір про медичне обслуговування з сімейним лікарем прохання зробити це до кінця

липня 2018 року.

Для укладення договору необхідно мати копію паспорта та ідентифікаційного коду, свідоцтво про народження (для дітей).

Звертатися у Магерівську міську лікарню!!!

ІНФОРМАЦІЯ

про запровадження в закладах охорони здоров'я області у 2-півріччі 2018 року

нових форм фінансування надання первинної медичної допомоги

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 407 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік» визначено фінансові особливості забезпечення надання медичного обслуговування громадянам України на первинному рівні надання медичної допомоги.

Дія Постанови поширюється на всі заклади охорони здоров'я та фізичних осіб – підприємців, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров'я України (далі – НСЗУ), який передбачає надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою.

Постановою передбачено тариф на обслуговування впродовж календарного року одного пацієнта, який уклав декларацію про вибір сімейного лікаря з надання первинної медичної допомоги, у сумі 370 гривень з застосуванням до цієї суми шляхом множення коригувального коефіцієнту в залежності від вікової групи пацієнта.

Коригувальні коефіцієнти наступні :

від 0 до 5 років             -   4;

від 6 до 17 років           -  2,2;

від 18 – до 39 років      -  1;

від 40 до 64 років         -  1,2;

понад 65 років              -  2;

Окрім того, якщо медичне обслуговування такого пацієнта здійснюється у населених пунктах, яким надано статус гірських, тариф додатково збільшується на коригувальний коефіцієнт 1,25;

Для пацієнта, який не уклав з лікуючим лікарем декларацію на надання медичних послуг на первинному рівні  тариф становить 240 гривень та жоден з коригувальних коефіцієнтів не застосовується.

Термін дії вказаної Постанови  - до 31 грудня 2018 року.

У відповідності до показників Державного бюджету України на 2018 рік Львівській області у медичній субвенції з державного бюджету передбачено цільові видатки на надання первинної медичної допомоги  мешканцям області впродовж 1-го півріччя у сумі 336 млн. 790,3 тис. гривень ( в середньому – 168 млн. 395, 2 тис. грн. на квартал).

Розпорядження КМУ від 13 червня 2018 року №420-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад» Львівській області на 3-й квартал поточного року передбачено для спрямування до 1 жовтня 2018 року видатків на надання первинної медичної допомоги бюджетам адміністративно-територіальних одиниць, комунальні заклади охорони здоров’я яких не уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги кошти у сумі 166 млн. 018,6 тис. грн.

З врахуванням орієнтованого фінансового ресурсу на 3-й квартал 2018 року у сумі 8 млн. 776,75 тис. грн.  (50% від орієнтованої ціни договору на 2-е півріччя) передбаченого на Львівщину через НСЗУ, загальна сума коштів для забезпечення надання в області первинної медичної допомоги впродовж наступного кварталу може становити – 174 млн. 795,35 тис. грн.  проти 168 млн. 395,2 тис. грн. у першому та другому кварталах 2018 року. Збільшення фінансового ресурсу на область на надання первинної медичної допомоги у 3-у кварталі поточного року складає 6 млн. 400,15 тис. грн.