Перерахунок пенсії з 1 грудня 2018 року

Дата: 14.11.2018 13:15

Перерахунок пенсії з 1 грудня 2018 року

З 1 грудня 2018 року передбачено підвищення показників прожиткового мінімуму у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».  У зв`язку з цим переглядається розмір пенсій, який залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня цей показник становитиме 1497 гривень.

Максимальна сума підвищення з 01.12.2018 року становитиме 62 грн. (1497-1435).

З 1 грудня переглядається максимальний розмір пенсії: він підвищується з 14350 грн. до 14 970 грн. Тобто пенсіонерам, розмір призначеної пенсії яких більше ніж 14 350 грн, з 1 грудня буде виплачуватись не більше, ніж 14 970 грн (1497х10, оскільки максимальний розмір пенсії визначений законодавством в розмірі 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність).

З 1 грудня перераховуються пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір надбавки підвищиться із 177 до 185 грн 30 коп, або на 8 грн 30 коп.

Для працюючих пенсіонерів, перерахунок пенсій у зв’язку з зростанням прожиткового мінімуму з 01.12.2018   не проводиться.

Перерахунок пенсій органами Пенсійного фонду проводитиметься автоматично без додаткових звернень пенсіонерів. Виплата перерахованих пенсій буде забезпечена в грудні цього року відповідно до графіків виплати пенсій.