Алгоритм дій для отримання земельної ділянки учасником АТО

Дата: 29.01.2019 12:46

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжуємо роз`яснювати громадянам про їх права. Сьогодні це досить актуальна тема сьогодення, а саме що робити учасникам АТО для отримання у власність земельної ділянки.

З чого почати:

? Обрати земельну ділянку на сторінці публічної кадастрової карти України (яка позначена білим кольором) та перевірити чи вона вільна. Далі-звернення до територіального управління Держгеокадастру або до сільської ,селищної, міської ради за місцем розташування ділянки.

Отримання дозволу на виділ земельної ділянки:

Щоб його отримати, подати такі документи:

? Копія паспорта та ідентифікаційного коду;

? Графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки;

? Погодження землекористувача(у випадку вилучення землі, яка перебуває у користуванні інших осіб);

? Копію посвідчення УБД/копію довідки про участь в АТО/витяг наказу;

? Клопотання в довільній формі із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів.

Куди звертатись:

? Якщо земельна ділянка у комунальній власності-до сільських, селищних,міських рад;

? Якщо у державній власності-до районних адміністрацій;

? Якщо земля сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування-до територіальних органів Держгеокадастру.

Процес відведення земельної ділянки

Щоб розпочати процес, необхідно обрати землевпорядну організацію та укласти договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення землі. Вже готовий проект погодити з:

? місцевим управлінням Держгеокадастру;

? в окремих випадках- з іншими організаціями;

? місцевим відділом архітектури та містобудування (якщо ділянка знаходиться у межах населеного пункту чи на ній планується будівництво).

Висновок про погодження додається до проекту землеустрою.

Кінцевий результат:

? зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, отримати кадастровий номер.

? Отримати рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність.

? Зареєструвати право власності на землю у державного реєстратора прав чи нотаріуса.