ЗАКОН ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ ДІЄ: ПЕРШЕ В УКРАЇНІ РІШЕННЯ СУДУ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БУЛІНГ

Дата: 18.02.2019 12:29

Продовжуємо інформувати в рамках проекту « Я МАЮ ПРАВО!» основні аспекти булінгу. Сьогодні зупинемось на завданні фізичної шкоди потерпілій.

Нагадуємо про алгоритм дій у випадках, якщо дитина стала жертвою булінгу:

? Якщо є випадки цькування дитини в школі, подається заява на ім`я директора школи;

? Дитині необхідно пояснити, якщо її цькують у школі, вона має право звернутись за допомогою та захистом до керівництва школи, вчителів, психолога, батьків інших;

? Якщо на рівні школи ситуація з булінгом не вирішується, необхідно звернутись в поліцію.

У випадку звернення до органів поліції:

? Поліція складає протокол про вчинення адміністративного правопорушення;

? Далі справа передається до суду і розглядається протягом 15 днів;

? Суд призначає вид і розмір покарання.

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області нагадує про те, що вже є перший результат того, що Закон щодо протидії булінгу вже працює!

Вперше в Україні суд виніс рішення про притягнення до відповідальності за вчинення булінгу!

За фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено на розгляд до суду.

Суд встановив факт булінгу - дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявились у висвітленні непристойних фото у мережі «Instagram», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.

За рішенням суду на батьків винної особи накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. та судовий збір в розмірі 384,20 грн.