Монетизація субсидій і виплата в готівковій формі у 2019 році

Дата: 26.02.2019 10:28

Монетизація субсидій і виплата в готівковій формі у 2019 році

У 2019 році в Україні паралельно працюють два механізми монетизації субсидій — безготівковий та готівковий.

Перший механізм монетизації запрацював 1 січня. Нараховані субсидії будуть перераховані у грошовій формі на спеціальний банківський рахунок в АТ «Ощадбанку», з якого споживачі зможуть оплачувати комунальні послуги. Якщо після завершення опалювального сезону на рахунку залишаться заощаджені кошти, їх можна буде використати на власний розсуд.

Другий механізм монетизації передбачає, що люди, яким субсидія була призначена в період з жовтня по грудень 2018 року, з березня зможуть отримати гроші "на руки". Цей механізм працюватиме в експериментальному порядку.

Таким чином, в березні 2019 року у Жовківському районі 4610 домогосподарства отримають субсидії в готівковій формі, тобто гроші «на руки».

У березні 2019 року 4610 домогосподарства отримають готівкові кошти у розмірі призначеної їм субсидії за лютий на суму 8 954,0 тис. гривень. Аналогічні виплати дані домогосподарства отримають у квітні за березень та травні за квітень 2019 року (опалювальний період для індивідуальних домогосподарств завершується 15 квітня).

Виплата субсидій у готівковій формі буде здійснюватися органами Пенсійного фонду тим особам, які одержують пенсії (3037одержувачів), і таким же шляхом, як виплачуються пенсії: перерахування коштів на пенсійні рахунки в АТ «Ощадбанку», або виплата через поштові відділення, у тому числі з доставкою додому. Особам, які не перебувають на обліку в Пенсійному фонді (1573 одержувачам),  ці кошти будуть надіслані через платіжну Систему термінових переказів «Швидка копійка» АТ «Ощадбанк».  Виплата субсидії буде проводитися одночасно з виплатою пенсії пенсіонерам.