Добросинсько-Магерівська громада

Львівська область, Львівський район

Пенсійний фонд України повідомляє: перерахунок пенсій з 01.07.2019 року

Дата: 02.07.2019 12:31
Кількість переглядів: 250

Пенсійний фонд України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій», абзацу першого пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та доповнено постанову Кабінету Міністрів України  від 20 лютого 2019 р. 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» пунктом 31,  які набирають чинності  з 1 липня 2019 року.

І. по пункту 31,  постанови Кабінету Міністрів України від  20 лютого 2019 р. 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році»:

 особи, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) мають страховий стаж, для жінок - 30 років, для чоловіків - 35 років, розмір якої станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн., встановлюється доплата у сумі, що  не вистачає до зазначеного розміру.

Перерахунку підлягають пенсії особам:

-незалежно від факту роботи, яким призначено пенсії згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсії за віком, пенсії по інвалідності, пенсії у разі втрати годувальника, пенсії за вислугою років, пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком;

- страховий стаж яких не менше 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки). При цьому для всіх видів пенсії враховується страховий стаж, з урахуванням якого визначається коефіцієнт стажу, а для пенсій у зв’язку із втратою годувальника, - необхідний (30/35) страховий стаж в кожного з годувальників;

- розмір пенсійної виплати у яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною), станом на 01.07.2019 року менше 2000,00 грн.

         Розмір доплати визначається як різниця між розміром пенсійної виплати   (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) станом на 01.07.2019 року та 2000,00 грн.

Для пенсій у зв’язку із втратою годувальника доплата встановлюється, якщо загальний розмір пенсії в разі втрати годувальника на всіх утриманців не перевищує 2000,00 грн. (з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги).

 

ІІ. абзац другий пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від  28 липня 2010 р. 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій»:

         Щомісячна державна адресна допомога до пенсії призначається в разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій:

 

Код

Найменування

%

Сума, грн

854

особам з інвалідністю 1 групи

650

10 166,00

854

особам з інвалідністю 2 групи

525

8 211,00

854

особам з інвалідністю 3 групи

360

5 630,00

 

Щомісячна державна адресна допомога до пенсії розраховується по пенсійній справах, в яких є підвищення, передбачені законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», "Про жертви нацистських переслідувань" з одночасним встановленням цільової грошової допомоги.

     Обов’язковою умовою для підтвердження статусу інваліда війни є  наявність в пенсійній справі “Посвідчення інваліда війни”

     Умовою підтвердження статусу особи із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни – це є наявність в пенсійній справі посвідчення «Учасник бойових дій (ВВВ/війна з Японією)»

     Та умовою підтвердження статусу неповнолітнього в’язня - є наявність в пенсійній справі документа що надає особливість особі «Неповнолітній в’язень».

 

ІІІ. абзац перший пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:

 

де П - розмір пенсії;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2015, 2016 та 2017 роки;

Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;

Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).

Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою:

де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;

Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

 Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.

З 1 липня 2019 застосовується мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2019 року.

Таким чином, Постановою 543 розширено коло осіб, що мають право на призначення пенсії в розмірі, обчисленому відповідно до пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  23 листопада 2011 р. 1210.

Перерахунок для осіб, які набувають право на його проведення на умовах, визначених Постанови 543 проводитися індивідуально з 01.07.2019. #UkrainaNOW

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь