Як повернути кошти на карту в разі неправомірних дій продавця

Дата: 05.09.2019 11:58

Друзі , дуже часто ми стаємо жертвами Інтернет шахраїв при покупках різного роду товару. А ще частіше нам здається що вже нічого не вдієш, гроші не повернеш. Проте, запевняю Вас, що гроші можливо повернути на карту в разі неправомірних дій продавця чи за інших обставин , - повідомляє начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук.

Роз’яснення Міністерства юстиції стосовно дій, які потрібно вчинити для такого роду повернення коштів читаємо нижче.

Чарджбек (англ. chargeback) - можливість повернення грошей на карту в разі неправомірних дій продавця чи інших обставин.

Як здійснити чарджбек?

Подати заяву в банк на опротестування транзакцій. Деякі банки надають власні шаблони заяв.

У яких випадках можна повернути гроші?

Якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.

Інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard, тому для повернення коштів важливо, щоб оплата була здійснена саме з карти Visa або MasterCard.

Інші випадки, коли може здійснюватись чарджбек:

? суму списали два рази;

? списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару;

? з карти списана сума за товар, яку власник не купував;

? банкомат не видав грошей, але списав з карти.

В яких випадках вам відмовлять в чарджбеці?

Якщо оплата здійснена:

1. більш, ніж 540 днів тому;

2. готівкою;

3. прямим переказом або з картки на картку.

Які документи потрібно нададти для отримання чарджбеку?

1. заява (українською та англійською мовами);

2. докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти);

3. листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем);

4. банківська виписка.