НЕ ТИСНИ НА КОЛЕГУ: ЦЕ МОБІНГ, ЯКИЙ КАРАЄТЬСЯ!

Дата: 08.10.2019 09:20

Очільник Львівської юстиції Микола Станіщук розповідає про те, як себе вести у випадку такого явища як мобінг на роботі.

Можливо вас часто безпідставно критикують чи відверто ігнорують ваші успіхи? Або ставлення керівництва чи колег до вас є зверхнім та зухвалим? Ви є об’єктом пліток та образ? Якщо це так – ви жертва мобінгу!

ПАМ`ЯТКА: мобінг (від англ. to mob – переслідувати, нападати гуртом) – це психологічний терор, тиск, цькування співробітниками свого ж колеги.

Ви давно працюєте в колективі й раптом почали відчувати себе небажаною персоною? Що може бути причиною? Можливо, керівник хоче, щоб ви звільнилися. І мобінг – це спосіб, який дозволить, не застосовуючи офіційних заходів, змусити працівника піти. Ймовірно, ви перешкоджаєте чийомусь кар’єрному зростанню.

ВАЖЛИВО: реакція на нашу поведінку є відповіддю на те, що відбувається. Ми власними вчинками провокуємо неприйняття. Не так часто жертвою мобінгу стає привітна і доброзичлива людина.

Що робити, щоб уникнути мобінгу?

? Шукайте порозуміння з колегами.

? Не демонструйте роздратування. Не будьте різкими.

? Шукайте спільні нейтральні теми для розмов (про погоду, про природу, про літературу).

? Вітайте колег зі святами. Беріть участь у спільних заходах.

? Не поширюйте пліток. Не беріть участі в обговоренні вчинків інших.

? Не вдавайтеся до критики без вагомих підстав.

Що робити, якщо ви є жертвою мобінгу?

? Не поспішайте звільнятися.

? Не мовчіть. Спробуйте поговорити з колективом.

? Намагайтесь відстоювати свою позицію. Відповідайте на зауваження, аргументуйте та пояснюйте свої вчинки.

? Не дозволяйте принижувати себе. Якщо ви проаналізували ситуацію і зрозуміли, що вашої провини немає, будьте впевнені у собі.

? Спробуйте знайти позитивні риси в людей, з якими працюєте. Або подумайте про те, що, можливо, ви просто необ’єктивно ставитеся до них.